Honey Bunny Honey Bunny
Polski English
Bugs Bunny and his girlfriend Honey Bunny

Świat Króliczki Honey, dziewczyny Królika Bugsa

Biografia Honey Bunny - cz. 4
Honey Bunny
Model Honey Bunny z 1980 r.


Lata osiemdziesiąte

Przez większość czasu funkcjonowały obok siebie dwie wersje Króliczki Honey - komiksowa i promocyjna. Jak wspomniano wcześniej, obydwie wersje bardzo się między sobą różniły. Nie inaczej było w latach osiemdziesiątych, gdy wytwórnia Warner Bros rozesłała do swoich licencjobiorców nowe modele postaci z Looney Tunes. Tym razem Króliczka Honey bardzo upodobniła wizualnie się do swojego chłopaka, Królika Bugsa. Jej futro przybrało kolor szary, na głowie zaś włosy koloru blond zastąpiła kokardka. W zależności od osobistych upodobań danego artysty, Honey była przedstawiana ze stojącymi lub wiszącymi uszami. Niekiedy można było spotkać grafiki, na których Honey, Bugs i króliczek Clyde (siostrzeniec Bugsa, który pojawił się w kilku filmach krótkometrażowych) przedstawiani byli jako rodzina.

Pomimo opublikowania nowego oficjalnego modelu postaci, w komiksach cały czas pojawiała się "stara dobra" żółta Honey. Tak było do połowy lat osiemdziesiątych, gdy zakończono wydawanie komiksów z Królikiem Bugsem (powodem była wciąż spadająca sprzedaż).

Honey Bunny
Honey Bunny pojawia się po raz ostatni na okładce Looney Tunes Magazine, nr 2/1991


Od tego czasu w świecie komiksu Honey pojawiła się jeszcze tylko jeden raz, na okładce drugiego numeru czasopisma "Looney Tunes Magazine" z 1991 roku, tym razem już jednak w wersji zbliżonej wyglądem do Bugsa.

Dość swobodnie postać Honey Bunny potraktował Chuck Jones, wielki animator, współtwórca większości odcinków serii Looney Tunes, w cyklu prac nawiązujących tematycznie do ślubu. W 1981 roku Chuck Jones poślubił Marian Dern i swoją radość z tego faktu wyraził w artystyczny sposób, tworząc serię obrazów ukazujących Bugsa i Honey na ślubnym kobiercu. Na każdym z tych obrazów Honey ma inny kolor futra, począwszy od szarego, przez żółty po różowy.

Interesujący jest fakt, że widoczna na obrazach króliczka nie jest wymieniona z imienia, a jedynie opisana jako "bride" (panna młoda), wiadomo jednak, że to Honey Bunny. Co więcej, postać bardzo przypomina późniejszą trusię Kinię (Babs Bunny) z Przygód Animków - być może jej wygląd został zainspirowany przez Honey Bunny z obrazów Chucka Jonesa.

Koniec lat siedemdziesiątych i początek osiemdziesiątych to również okres debiutu Króliczki Honey na scenie teatralnej, a dokładniej - w przedstawieniach wystawianych w wielu parkach rozrywki w USA, między innymi w Great America Amusement Park czy w parkach należących do Six Flags. Kostiumy postaci zostały przygotowane w oparciu o wspomniany wcześniej model postaci, który upodabniał Honey do Bugsa. Głosu naszej króliczce użyczyła najprawdopodobniej Desiree Goyette. Obecnie w Internecie można znaleźć co najmniej dwa filmy, na których Króliczka Honey tańczy i śpiewa na scenie w towarzystwie Bugsa i przyjaciół ze Zwariowanych Melodii.
  Napisz komentarz

  • Bugs Bunny's Magic World (1976, końcowa część)

   Końcowa część spektaklu Bugs Bunny's Magic World wystawianego w 1976 roku w Theatre Royale w parku rozrywki Marriott'...
  • Świąteczny spektakl w Six Flags Astroworld

   Świąteczny spektakl z postaciami ze Zwariowanych Melodii, wystawiany w nieczynnym już parku rozrywki Six Flags Astrowo...
  • Bourbon Street Follies (1988-1989)

   Fragment spektaklu Bourbon Street Follies (Szaleństwo przy Bourbon Street), wystawianego w teatrze przy parku rozrywki S...
  • Reklama Kool-Aid (02)

   Meksykańska reklama napoju Kool-Aid z lat osiemdziesiątych. Honey Bunny pojawia się w 16 sekundzie, naturalnie, w towa...
  Postać Honey Bunny®, Bugs Bunny®, Lola Bunny®, Looney Tunes®, Merrie Melodies®, a także inne powiązane imiona postaci i znaki są zarejestrowanymi znakami towarowymi Warner Bros., Inc., a Time Warner Company. Niniejsza strona jest niezależną stroną fanowską, nieautoryzowaną przez Warner Bros.
  Copyright © 2012 - 2015 HoneyBunnyWorld.com · Images courtesy of Warner Bros.