www.miladrukarnia.pl
Honey Bunny Honey Bunny
Polski English
Bugs Bunny and his girlfriend Honey Bunny

Świat Króliczki Honey, dziewczyny Królika Bugsa

Pytania, odpowiedzi, mity, fakty i ciekawostki o Króliczce Honey
Króliczka Honey, dziewczyna Królika Bugsa - różne wersje postaci (kliknij, aby powiększyć)
Różne wersje Króliczki Honey, które pojawiły się na przestrzeni lat (kliknij aby powiększyć)


Dlaczego Króliczka Honey wygląda jak siostra-bliźniaczka Królika Bugsa?

Pierwotnie Króliczka Honey wyglądała inaczej, w komiksach była żółta i miała włosy koloru blond i bardzo przypominała dzisiejszą Króliczkę Lolę. Razem z tą komiksową wersją naszej królisi pojawiły się jednak co najmniej trzy inne wersje, które bardzo się różniły pod względem wyglądu, i były one używane w handlu oraz w przedstawieniach na żywo.

W 1980 roku artyści pracujący dla Warner Bros. postanowili skopiować pomysł Disneya polegający na tym, że narzeczona futrzastego gwiazdora powinna wyglądać jak jego siostra bliźniaczka i dlatego Honey przeprojektowano w taki sposób, by wyglądem była bardziej zbliżona do Bugsa (dziś jest to najbardziej znana wersja Honey i mało kto w ogóle wie o żółtej króliczce z komiksów).

Od tego momentu w handlu, przedstawieniach teatralnych i reklamach telewizyjnych używana była ta nowa szara wersja Honey, jednakże w komiksach wciąż była obecna żółta wersja tej postaci.

Spowodowanie, że Króliczka Honey miała wygląd zbliżony do Królika Bugsa, było wielkim błędem. Wydaje się, że rysownicy zapomnieli, że w kreskówkach Królik Bugs wielokrotnie się przebierał, często przywdziewając damskie ciuszki. Oczywiście, Honey Bunny posiadała pewne kobiece cechy, takie jak bardziej kobiecą sylwetkę, mniejsze policzki, większe i bardziej okrągłe oczy, itd. Większość rysowników sporządzających obrazki do wykorzystania w gadżetach było jednak do tego stopnia leniwych, że po prostu przerysowywali Królika Bugsa i dorysowywali mu rzęsy i kokardkę. Wielu fanów, widząc tę „nową” Króliczkę Honey, błędnie identyfikowało ją jako Królika Bugsa.


Honey Bunny, Lola Bunny, Looney Tunes

Czy Honey Bunny i Króliczka Lola są w jakiś sposób powiązane?

Tak! Króliczka Lola oparta jest na komiksowej wersji Króliczki Honey i de facto jest jej uaktualnioną wersją.


Z lewej scena z kreskówki Domek z Piernika, z prawej scena z Bugs Bunny's Thanksgiving Diet
Po lewej kadr z kreskówki "Domek z Piernika", z prawej kadr z "Bugs Bunny's Thanksgiving Diet"

Czy Króliczka Honey pojawiła się w „Bugs Bunny’s Thanksgiving Diet”?

„Bugs Bunny’s Thanksgiving Diet” (Dziękczynna dieta Królika Bugsa) to krótki film animowany wyprodukowany przez Warner Bros. w 1979 roku z okazji Święta Dziękczynienia. Jest to de facto kompilacja kilku kreskówek, pomiędzy które wstawiono nowe krótkie scenki z postaciami ze Zwariowanych Melodii. Pod koniec filmu do gabinetu doktora Bugsa wchodzi króliczka pod pewnym względami przypominająca Króliczkę Honey, po czym rozpoczyna się dialog wyglądający jak wstęp do filmu pornograficznego...

Króliczka: Cześć, duży chłopczyku! Ostatnio nie mogę przestać jeść. Czegoś w moim życiu brakuje, czegoś co chciałabym uzupełnić. Jeśli nie sprawi to problemu, pokażesz mi, co to może być?
Bugs: Czy mogę prosić o takie dyskretne przyciemnienie? W końcu ten film trzeba skończyć ze smakiem!

Niestety, najprawdopodobniej króliczka pojawiająca się pod koniec „Bugs Bunny’s Thanksgiving Diet” to nie Honey Bunny. Postać wygląda raczej jak Wiedźma Hazel, która magicznie przemieniła się w króliczkę. Porównaj z końcówką kreskówki „Domek z piernika” (oryg. Bewitched Bunny, 1954 r.).

Szkic Honey Bunny
Szkic Honey Bunny autorstwa Roberta McKimsona z końca lat sześćdziesiątych

Pewne szkice autorstwa Roberta McKimsona sugerują, że planowana była co najmniej jedna kreskówka z Króliczką Honey.

Wariant Króliczki Honey w Przygodach Animków?
Wariant Króliczki Honey w Przygodach Animków?

W serialu „Przygody Animków” (Tiny Toon Adventures), w odcinku zatytułowanym „Narodziny Animków / Początki” (The Looney Beginning) pojawia się masażystka Królika Bugsa, która może być wariantem szarej Króliczki Honey.


  Napisz komentarz

  • Bugs Bunny's Magic World (1976, końcowa część)

   Końcowa część spektaklu Bugs Bunny's Magic World wystawianego w 1976 roku w Theatre Royale w parku rozrywki Marriott'...
  • Świąteczny spektakl w Six Flags Astroworld

   Świąteczny spektakl z postaciami ze Zwariowanych Melodii, wystawiany w nieczynnym już parku rozrywki Six Flags Astrowo...
  • Bourbon Street Follies (1988-1989)

   Fragment spektaklu Bourbon Street Follies (Szaleństwo przy Bourbon Street), wystawianego w teatrze przy parku rozrywki S...
  • Reklama Kool-Aid (02)

   Meksykańska reklama napoju Kool-Aid z lat osiemdziesiątych. Honey Bunny pojawia się w 16 sekundzie, naturalnie, w towa...
  Postać Honey Bunny®, Bugs Bunny®, Lola Bunny®, Looney Tunes®, Merrie Melodies®, a także inne powiązane imiona postaci i znaki są zarejestrowanymi znakami towarowymi Warner Bros., Inc., a Time Warner Company. Niniejsza strona jest niezależną stroną fanowską, nieautoryzowaną przez Warner Bros.
  Copyright © 2012 - 2015 HoneyBunnyWorld.com · Images courtesy of Warner Bros.