urodziny dziecka Katowice | ołówki automatyczne
Honey Bunny Honey Bunny
Polski English
Bugs Bunny and his girlfriend Honey Bunny

Świat Króliczki Honey, dziewczyny Królika Bugsa

Losy Króliczki Honey według wybranych historii napisanych przez fanów
Królik Bugs
Królik Bugs uwielbia czytać! Szczególnie historyjki napisane przez fanów i w których występuje jego ukochana żona. Niektóre jednak z pewnych powodów omija...


Niedługo po premierze "Kosmicznego Meczu", w którym - jak wiemy - zadebiutowała Króliczka Lola, wielu fanów zaczęło się zastanawiać, co stało się z Króliczką Honey. Niektórzy przedstawili swoje wersje wydarzeń w napisanych przez siebie historyjkach, tzw. fan-fiction, publikowanych głównie na łamach fanfiction.net, oraz na swoich grafikach, umieszczanych w serwisach typu DeviantArt czy Facebook.

Jak potoczyły się jej losy? Została z Bugsem, czy może się rozwiedli? A może Honey poszła do kosmetyczki, aby zmienić swój wygląd i wystąpić w "Kosmicznym Meczu" jako Lola? Przyjrzyjmy się wybranym historyjkom...

Honey nie żyje!

Najbardziej tragiczną wersję wydarzeń opisał Siamese712 w historyjce "Secret Affairs". Występują w niej bohaterowie serialu "Loonatics Unleashed". Pod koniec opowiadania Królik Ace pokazuje Króliczce Lexi zdjęcie ukazujące Bugsa i Lolę. Lexi zauważa, że Ace z wyglądu mało przypomina swojego przodka, Królika Bugsa. Oto fragment historyjki w tłumaczeniu na język polski:

Lexi odwróciła zdjęcie i przeczytała wypisane na nim imiona: "Bugs i Króliczka Lola". Obróciła je z powrotem, mówiąc:
- Wyglądają na szczęśliwych.
- Według niego [tzn. dziadka Ace'a], byli szczęśliwi - odpowiedział Ace, wkładając zdjęcie z powrotem do pamiętnika i wsadzając pamiętnik do pudełka. - Byli razem i mieli dwójkę wspaniałych dzieci.
- Ale to nie były ich dzieci?
- Tak, przypuszczalnie Bugs miał ex-żonę, z którą miał syna. To moja biologiczna prababcia, Króliczka Honey. Zginęła w wypadku, zostawiając Bugsa z małym Lesterem. Bugs był aktorem, znaleźli dla niego Lolę jako partnerkę do filmu o koszykówce. W czasie kręcenia filmu miała chłopaka, który zerwał z nią, gdy przypadkiem zaszła w ciążę. Chłopak miał wątpliwości, czy to aby na pewno on jest ojcem, ponieważ zauważył, że Lola polubiła Bugsa, i posądzał ją o niewierność. Nawet pomimo iż to on oszukiwał Lolę. Bugs zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia, a gdy dowiedział się o wszystkim, pozostał przy niej, by ją wspierać. Wkrótce pobrali się i traktowali dzieci jak swoje własne. Lester dorastał, myśląc, że Lola jest jego matką, zaś Lacy, córka Loli, sądziła, że Bugs jest jej ojcem. Nawet nie słuchali, gdy rodzice wyjawiali im prawdę...


Honey zniknęła!

W historyjce pod tytułem "Hare Today, Gone Tomorrow" autorstwa Raha Króliczka Honey... zniknęła. Nie wiadomo, co się stało, po prostu wyszła do sklepu po mleko i zniknęła. Naturalnie, Królik Bugs wyrusza na poszukiwania. Czy Honey się odnalazła - nie wiemy, opowiadanie jest niedokończone. Oto fragment, w którym Bugs odkrywa, że jego żony nie ma tam, gdzie powinna być (tzn. obok niego, w łóżku):

Królik Bugs obudził się i rozejrzał dookoła, wyraźnie zmieszany. Pierwszą rzeczą, jaką zauważył jego zamglony rozumek, było to, że jest za pięć jedenasta. Ale coś tu jest nie w porządku, ona nigdy nie pozwalała mu tak długo spać...
- Kochanie...? [w oryginale "Hon" - zdrobnienie od Honey] - krzyknął sennie. - Honey? Jesteś?
Nie było odpowiedzi, tylko jego głos błądząc samotnie wrócił do niego, do łóżka. Bugs ziewnął i przeciągnął się, z wolna wygrzebując się spod kołdry i, przecierając oczy, zmierzając w kierunku łazienki. Szybkie dziesięć minut później Bugs stał pośrodku kuchni, wppatrując się w pusty stół i zastanawiając się, gdzie podziało się śniadanie.
"Gdzie ona jest...?", począł się zastanawiać, drapiąc się po uchu, gdy nieznośne uczucie zaczynało trząść nim od stóp do głów. Właśnie wtedy zauważył notatkę napisaną zgrabnie jej delikatną ręką, leżącą na różowej komodzie, tuż obok dzbanuszka na herbatę.
Chwycił ją jak gdyby oszołomiony i wpatrywał się przez chwilę, niekoniecznie czytając, raczej czekając, aż jego wzrok zdoła ją odczytać. Wtem słowa nagle zaczęły łączyć się w całość, a Bugs usiadł, trzymając w dłoni filiżankę marchewkowej herbaty.

"Bugsiku mój,
Jeśli to czytasz, powinnam Ci powiedzieć, że już jest późno, a Ty powinieneś być w łóżku. Ja nie mogłam spać. Nie musisz się martwić, zauważyłam, że skończyło nam się mleko, poszłam więc do sklepu i zanim się obudzisz (czy raczej zanim JA Cię obudzę) i będziesz się potykał, schodząc tutaj, powinnam być już z powrotem. Piszę to tylko na wypadek gdybyś tu przyszedł przed moim powrotem i zaczął zamartwiać się na śmierć. Na pewno nie chcielibyśmy tego, czyż nie? Zapewne jednak będę z powrotem pod kołdrą zanim zauważysz, że wyszłam.
Tulę i całuję,
Honey"

Bugs odłożył notatkę, podszedł do lodówki i otwarł drzwi. Minęła prawie minuta, nim zorientował się, że brakuje czegoś ważnego dla pełni jego szczęścia.
Nie było mleka.
Został tylko pusty karton, i przez moment odzwierciedlał on umysł Bugsa, który próbował przetrawić fakt, że miłość jego życia nie wróciła do domu...


Początek kariery Honey Bunny

W "Long Story" autorstwa Spootay spotykamy Roberta McKimsona czytającego listy od fanów.Większość wyrzuca do kosza. Jeden list wzbudza jednak jego zainteresowanie... oto fragment opowiastki:

Szanowny Panie McKimson,
Byłam wielką fanką Pana kreskówek, obecnie stałam się wielbicielką komiksów.
Być może jedną z najbardziej oddanych. W odpowiedzi na Pana ogłoszenie, zastanawiałam się, czy nie ciekawym byłoby stworzyć zeszyt komiksów poświęcony żeńskim postaciom ze Zwariowanych Melodii.
Wydaje się, że ich pozycja w komiksach nie jest zbyt znacząca. Może warto byłoby dać któremuś z gwiazdorów Looney Tunes towarzyszkę? To tylko takie moje trzy grosze.
Z poważaniem,
Króliczka Honey, Sunnyvale, CA"

"Sunnyvale? To tylko 15 mil stąd", pomyślał Bob, drapiąc się po czole. "Coś czuję, że muszę się umówić z tą Króliczką Honey. Podsunęła mi właśnie wspaniały pomysł".


I tu ciekawostka - autorka bardzo często i niekiedy dość dobitnie wyraża swoją niechęć do Króliczki Honey, szanując jednocześnie jej twórcę, Roberta McKimsona.

Honey i Lola spotkały się!

W opowiadaniu "In The Beginning" autorstwa J. C. The Wabbit spotykają się Króliczka Honey i Króliczka Lola. Spotkanie kończy się ostrą kłótnią o to, która z nich jest jego prawdziwą miłością. W niektórych momentach dziewczyny zaczynają wyzywać się od tępych dziwek, w końcu zaczynają się policzkować. Honey została tutaj przedstawiona jako postać, która próbuje rozbić małżeństwo Bugsa i Loli. Typowa historyjka napisana przez Honey-hejtera.

W innej opowiastce ten sam autor opisuje przygotowania do produkcji "Kosmicznego Meczu". Tutaj Króliczka Honey bierze rozwód z Bugsem i ucieka do królika, który jest nieco bogatszy od niego. Po raz kolejny Honey została przedstawiona jako "ta zła".

Ten sam autor, pod nickiem Da-Wabbit, opublikował swego czasu na portalu DeviantArt całą serię grafik ukazujących spotkania Honey i Loli. Jak nietrudno się domyślić, spotkania kończą się niezbyt ciekawie - Honey jest zabijana, palona, ścinana lub duszona przez Lolę. Doprawdy, niektórych "fanów" naprawdę trudno zrozumieć...

Honey i Lola - matka i córka

Opowiadanie zatytułowane "Reunion" autorstwa Commander'a. Tutaj dowiadujemy się, że Honey i Lola to tak naprawdę... matka i córka. Ojcem, oczywiście, jest Królik Bugs. Niewielu ludzi wie dziś o istnieniu Honey - to dlatego, że usunęła się w cień, by pozwolić Loli rozwinąć karierę.

Depresja

W rozdziale XIII opowiadania "A Time To Every Purpose Unto Heaven" autorstwa Paula Kellogga Króliczka Honey wpada w depresję. Niedawno miała miejsce premiera "Kosmicznego Meczu". Choć Bugs i Honey wciąż są razem, sytuacja jest bardzo trudna. Wszystko najlepiej opisują słowa Honey:

- Nie mogę nawet wyjść z domu, bo zaraz otaczają mnie ci wścibscy dziennikarze i reporterzy i pytają mnie, jak się czuję po tym, jak zostawiłeś mnie dla Loli!

Bugs zapewnia swoją żonę, że postara się, aby wszystko wróciło do normy.

Bugs spojrzał na nią ze szczerością. - Honey, jesteśmy małżeństwem od dwudziestu dziewięciu lat! Lola wie, że to nieprawda, ja wiem, że to nieprawda, i Ty też wiesz, że to nieprawda!

Bugs, Honey, Lola oraz Chuck Jones i Andy Fox opracowują wspólnie z Warner Bros. sprostowanie w sprawie skandalu z Lolą i Honey, które zostaje opublikowane przez prasę. Wszystko kończy się pomyślnie dla naszych królików.

Opowiadanie "A Time To Every Purpose Unto Heaven" jest bardzo długie, a opisana wyżej sytuacja to tylko jeden z wątków. Honey pojawia się również w późniejszych rozdziałach, naturalnie, w towarzystwie Bugsa.

Honey = Lola

W niektórych opowiadaniach Króliczka Honey zmienia wygląd by, jako Króliczka Lola, wystąpić u boku Bugsa w filmie fabularnym.


  Napisz komentarz

  • Bugs Bunny's Magic World (1976, końcowa część)

   Końcowa część spektaklu Bugs Bunny's Magic World wystawianego w 1976 roku w Theatre Royale w parku rozrywki Marriott'...
  • Świąteczny spektakl w Six Flags Astroworld

   Świąteczny spektakl z postaciami ze Zwariowanych Melodii, wystawiany w nieczynnym już parku rozrywki Six Flags Astrowo...
  • Bourbon Street Follies (1988-1989)

   Fragment spektaklu Bourbon Street Follies (Szaleństwo przy Bourbon Street), wystawianego w teatrze przy parku rozrywki S...
  • Reklama Kool-Aid (02)

   Meksykańska reklama napoju Kool-Aid z lat osiemdziesiątych. Honey Bunny pojawia się w 16 sekundzie, naturalnie, w towa...
  Postać Honey Bunny®, Bugs Bunny®, Lola Bunny®, Looney Tunes®, Merrie Melodies®, a także inne powiązane imiona postaci i znaki są zarejestrowanymi znakami towarowymi Warner Bros., Inc., a Time Warner Company. Niniejsza strona jest niezależną stroną fanowską, nieautoryzowaną przez Warner Bros.
  Copyright © 2012 - 2015 HoneyBunnyWorld.com · Images courtesy of Warner Bros.