Honey Bunny Honey Bunny
Polski English
Bugs Bunny and his girlfriend Honey Bunny

Świat Króliczki Honey, dziewczyny Królika Bugsa

Zapomniane Melodie




Króliczka Honey nie jest jedyną zapomnianą postacią ze Zwariowanych Melodii. Oczywiście, są postaci takie jak Rocky i Mugsy, Żaba Michigan czy Wstrętny Cannasta, które pojawiały się zaledwie okazjonalnie, są jednak również i takie, o których wiemy bardzo mało lub prawie nic. Spróbujmy przyjrzeć się kilku z nich.

Rosebud, Looney Tunes
Figurka Rosebud'a z połowy lat czterdziestych

Rosebud

Najdziwniejszą postacią niewątpliwie jest Rosebud, mała polna mysz z wielkimi uszami. Tego gryzonia kopnął zaszczyt bycia najmniej znaczącą postacią, która pojawiła się na gadżetach związanych z Looney Tunes. Pojawił się tylko w dwóch krótkometrażowych filmach, "Farm Frolics" z 1941 oraz "Horton Hatches the Egg" z 1942 roku. W połowie lat czterdziestych firma Shaw wyprodukowała kolekcję ceramicznych figurek z postaciami ze Zwariowanych Melodii, wśród których znaleźli się Elmer J. Fudd, Prosiak Porky, Królik Bugs, Świnka Petunia, Smarkaś (Sniffles), i właśnie Rosebud.

Właściwie gdyby nie ta kolekcja, nie wiedzielibyśmy, jak ta mysz ma na imię - nie pojawia się ono w żadnym z filmów, widoczne jest tylko na opakowaniach figurek.

Hoppy, Hysterical Hyram, Minniesoda Fats, Looney Tunes
Hoppy, Hysterical Hyram i Minniesoda Fats

Trzech tajemniczych gości

W 1981 roku ukazały się puzzle zawierające 105 postaci ze Zwariowanych Melodii. Byłyby to tylko kolejne zwyczajne puzzle, gdyby nie fakt, że wśród postaci widzimy trzech tajemniczych gości, którzy nigdy wcześniej nie pojawili się nigdzie (co zresztą potwierdza fakt, że nawet historyk animacji Jerry Beck nie wie o nich kompletnie nic!). Według informacji podanej na pudełku, noszą oni imiona Hysterical Hyram, Hoppy oraz Minniesoda Fats.

Hoppy, Hysterical Hyram, Looney Tunes
Hoppy i Hysterical Hyram w filmie "Kaczor Daffy i Fantastyczna Wyspa", wraz z dwiema innymi niezidentyfikowanymi postaciami
Hoppy i Hyram pojawili się tylko raz, w filmie-kompilacji "Kaczor Daffy i Fantastyczna Wyspa" - w jednej ze scen stoją w kolejce, by móc zrealizować swoje marzenia z pomocą magicznej studni. Obok nich stoją dwie kolejne nieznane postaci, biały pies i niezidentyfikowana mysz w kapeluszu.

Mrs ELmer Fudd, Elmer Fudd, Looney Tunes
Pan i Pani Elmer Fudd

Pani Elmer Fudd

Wiecie, że Elmer Fudd ma żonę? Na wspomnianych puzzlach widzimy również Panią Elmer Fudd (oryginalne imię, nieprawdaż?). Na srebrnym ekranie pojawiła się tylko jeden raz, w filmie krótkometrażowym "Don't axe me" (w wersji polskiej "Tylko nie pod siekierę") z 1958 roku. Podobnie jak jej mąż, Pani Elmer Fudd ma wadę wymowy i zamiast "r" wymawia "ł".

Melissa Duck, Kaczka Melissa, dziewczyna Kaczora Daffy'ego, Looney Tunes
Różne twarze Kaczki Melissy. Począwszy od lewego górnego, screenshoty pochodzą z: "Scarlett Pumpernickel" (Szkarłatny Pumpernikiel, 1950), "Muscle Tussle" (Silniejszy wygrywa, 1953), "The Duxorcist" (1987, brak polskiego tytułu - u nas kreskówka emitowana tylko jako scena w filmie "Kaczor Daffy: Pogromcy strachów"), "Baby Looney Tunes" (Looney Tunes: Maluchy w pieluchach, 2002-2005), "The Looney Tunes Show" (planowany wygląd postaci ostatecznie przemienionej w Tinę Russo)

Kaczka Melissa

Ktoś zapyta, co w tym zestawieniu robi dziewczyna Kaczora Daffy'ego? Umieszczam ją tutaj z jednego powodu, mianowicie przytrafiło jej się dokładnie to samo, co króliczce Honey - została zaktualizowana. Zmieniono jej wygląd oraz imię i teraz pojawia się w "The Looney Tunes Show" jako Tina Russo. Wprawdzie twórcy tego serialu uparcie twierdzą, że Tina Russo to "zupełnie nowa postać, którą oni wymyślili" (podobnie zresztą o Króliczce Loli mówił jej twórca Bob Guthrie), widać jednak wyraźne podobieństwo do Melissy. Co więcej, pierwsze screeny z "The Looney Tunes Show" obok Daffy'ego pokazują nikogo innego jak właśnie Melissę.

Kaczka Melissa pojawiła się u boku Daffy'ego w kilku kreskówkach, o dziwo jednak była dużo mniej popularna od Króliczki Honey. Wyprodukowano bardzo mało gadżetów z tą postacią, a w teatrach nie pojawiła się ani razu. Po raz ostatni Kaczka Melissa wystąpiła w serialu "Looney Tunes: Maluchy w pieluchach" (ang. "Baby Looney Tunes").

Cicero Pig, Prosiak Cyceron, Looney Tunes
Prosiak Cyceron

Prosiak Cyceron

Króliczka Honey nie jest jedyną postacią, która nigdy nie pojawiła się w kreskówkach. Podobny los dzielił mały Prosiak Cyceron (ang. Cicero Pig). Wprawdzie pewną jego "wersję roboczą" widzimy w dwóch kreskówkach wyreżyserowanych przez Boba Clampetta ("Porky's naughty nephew" z 1938 oraz "Porky's picnic" z 1939), jednak występujący tam Pinky uznawany jest za zupełnie odrębną postać, podobnie zresztą jak wyglądający podobnie do Cycerona Algernon, który pojawił się później w kilku numerach czasopisma komiksowego "Looney Tunes and Merrie Melodies".

Cyceron po raz pierwszy pojawił się w połowie lat czterdziestych, początkowo jako kuzyn świnki Petuni (która obecnie z rzadka pojawia się w komiksach, choć stworzono model tej postaci dla serialu "The Looney Tunes Show", dziewczyna Porky'ego prawdopodobnie tam nie wystąpi), później zmieniono go w siostrzeńca Porky'ego. Cyceron to de facto hybryda Pinky'ego i Algernona, gdyż posiada cechy obu tych postaci.

Kariera Prosiaka Cycerona trwała mniej więcej do początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to Warner Bros. podjęło decyzję aby wygląd postaci na gadżetach bardziej zbliżyć do ich wyglądu w kreskówkach. Po raz ostatni Cyceron pojawił się w 1990 roku w małej książeczce-czytance zatytułowanej "Bugs Bunny and his sunburned ears" (Królik Bugs i jego spalone słońcem uszy). Małego prosiaczka nikt już więcej nie widział, ani w komiksach, ani na gadżetach.


    Napisz komentarz





    • Bugs Bunny's Magic World (1976, końcowa część)

      Końcowa część spektaklu Bugs Bunny's Magic World wystawianego w 1976 roku w Theatre Royale w parku rozrywki Marriott'...
    • Świąteczny spektakl w Six Flags Astroworld

      Świąteczny spektakl z postaciami ze Zwariowanych Melodii, wystawiany w nieczynnym już parku rozrywki Six Flags Astrowo...
    • Bourbon Street Follies (1988-1989)

      Fragment spektaklu Bourbon Street Follies (Szaleństwo przy Bourbon Street), wystawianego w teatrze przy parku rozrywki S...
    • Reklama Kool-Aid (02)

      Meksykańska reklama napoju Kool-Aid z lat osiemdziesiątych. Honey Bunny pojawia się w 16 sekundzie, naturalnie, w towa...
    Postać Honey Bunny®, Bugs Bunny®, Lola Bunny®, Looney Tunes®, Merrie Melodies®, a także inne powiązane imiona postaci i znaki są zarejestrowanymi znakami towarowymi Warner Bros., Inc., a Time Warner Company. Niniejsza strona jest niezależną stroną fanowską, nieautoryzowaną przez Warner Bros.
    Copyright © 2012 - 2015 HoneyBunnyWorld.com · Images courtesy of Warner Bros.